امروز: پنجشنبه 21 آذر 1398 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 4 سال قبل بوده است.

کد uds
کارواش
لیزر
 • ارسال شده: بيش از 5 سال پیش در حوادث ، تعداد نمايش: 1581

  تبهکاران جاده در تازه ترین جنایت خود پس از سرقت محموله یک تریلی راننده آن را به طرز دلخراشی به قتل رساندند.

  تبهکاران جاده در تازه ترین جنایت خود پس از سرقت محموله یک تریلی راننده آن را به طرز دلخراشی به قتل رساندند.

  به گزارش زمونه به نقل از خبرنگار مهر، چند سالی است راهزنان جاده با روش های مختلف اقدام به سرقت محموله های تریلرها در جاده های کشور می کنند. این سارقان که گاهی برای فریب طعمه خود در جاده های خلوت نقش پلیس را ایفا می کنند در سرقت ها به صورت کاملاً حرفه ای عمل کرده و هیچ ردی از خود برجای نمی گذارند.

  دزدان در تازه ترین جنایت خود پس از سرقت یک محموله میله گرد راننده تریلر را به قتل رساندند. رسیدگی به این پرونده همزمان با شکایت اعضای خانواده مقتول در پلیس آگاهی زنجان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

  خانواده راننده ۵۰ ساله در شکایت خود به ماموران گفتند مرد ناپدید شده راننده تریلر بود و دهم تیرماه همراه یک محموله میله گرد از بستان آباد راهی قزوین شد. وی در آخرین تماسش اعلام کرد که در پلیس راه زنجان در حال استراحت بوده و به زودی به سمت قزوین حرکت می کند. پس از این تمام تلفن همراه او خاموش شد و تلاش ما برای ارتباط با وی بی نتیجه ماند.

  پس از این شکایت تیمی از ماموران تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند و در بازجویی از رانندگان خودروهای عبوری متوجه شدند تریلر شب حادثه در نزدیکی پلیس راه زنجان دیده شده بود.

  دو روز پس از این شکایت، اهالی منطقه ای در جاده ساوه در تماس با پلیس اعلام کردند دو روز است یک خودروی تریلر بدون صاحب در کنار جاده رها شده به همین خاطر احتمال می دهیم برای راننده آن اتفاق ناگواری رخ داده باشد.

  در ادامه تیمی از ماموران با حضور در محل مورد نظر متوجه رد خون بر روی در و باک تریلر شدند که پس از ورود به کابین راننده با جسد غرق در خون وی روبرو شدند. تحقیقات پلیسی نشان داد جسد کشف شده متعلق به راننده ای است که دو روز قبل در پلیس راه زنجان ناپدید شده بود.

  با انجام تحقیقات جنایی کارآگاهان دریافتند مرد راننده قربانی راهزنان جاده شده و سارقان پس از سرقت محموله میله گرد راننده را به قتل رسانده و جسدش را در محلی خلوت رها کردند.

  در حال حاضر تحقیقات پلیسی برای کشف راز این جنایت ادامه دارد.

  قاضی حسین اصغرزاده رئیس شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران در این باره می گوید: سرقت محموله های تریلرها و کامیون ها یک جرم سازمان یافته باندی است. در این جرم سارقان ابتدا قربانی خود را شناسایی کرده و در محلی خلوت نقشه سرقت را اجرا می کنند. نقشه سرقت به روشهای مختلفی انجام می شود.

  وی افزود: این سارقان گاهی وقتی راننده در حال استراحت است به وی حمله ور شده و پس از ضرب و شتم، تهدید و حتی قتل نقشه سرقت را اجرا می کنند.

  این قاضی جنایی ادامه داد: اعضای این باندها گاهی طعمه خود را تعقیب کرده و در محلی خلوت در پوشش مامور راننده را متوقف و نقشه خلوت را اجرا می کنند.

  اصغرزاده خاطرنشان کرد: پس از اجرای مرحله اول سارقان مرحله دوم را اجرا می کنند. در این مرحله سارقان یک تریلر را به نزدیکی خودروی مورد نظر آورده و محموله آهن را بار خودروی خود کرده و آن را به انبارهای مورد نظرشان انتقال می دهند. این سارقان به صورت کاملاً حرفه ای عمل کرده و برای این که هیچ ردی از خود باقی نگذارند تریلر و تلفن همراه قربانیان را به هیچ عنوان سرقت نمی کنند.

  وی تاکید کرد: اعضای این باندها بیشتر در استانهای شمال غربی و مرکزی کشور فعالیت دارند و رانندگان هنگام استراحت باید کاملاً هوشیار بوده و در محلهای تاریک و کم تردد استراحت نکنند.

 • کیف
  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.